Karta Produktu

Hemorectal czopki 10 szt.

cena

10,95 zł

producent:
OMEGA PHARMA POLAND SP Z OO
rodzaj:
lek
miara:
10 czop.
kraj:
POLSKA
EAN:
5909990271313

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
Dostępność połowa listopada 2015


Działanie: Hemorectal działa przeciwzapalnie i przyspiesza proces gojenia. Usuwa objawy podrażnienia w stanach zapalnychokolicy odbytu, zmniejsza dolegliwości związane z żylakami odbytu, co umożliwia bezbolesne i łatwiejsze oddawanie stolca. Hemorectal ma właściwości ściągające i wygładzające błonę śluzową okolicy odbytu, dzięki czemu zostaje ona wzmocniona i staje się bardziej elastyczna.

Wskazania: żylaki odbytu (hemoroidy) i stany zapalne błony śluzowej odbytnicy.

Przeciwwskazania: Nie należy stosować preparatu Hemorectal jeśli występuje uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.

Działania niepożądane: Jak każdy lek, Hemorectal może powodować działania niepożądane. Rzadko może pojawić siępodrażnienie, pieczenie błon śluzowych i obrzęk. W przypadku zaobserwowania nastepujących objawów: krwawienia z odbytu lub nasilenie dolegliwości, należy odstawić lek i natychmiast skontaktować się z lekarzem. U niektórych osób w czasie stosowania preparatu Hemorectal mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Środki ostrożności: Zachować szczególną ostrożność stosując Hemorectal : W przypadku krwawienia z odbytu lub nasilenia dolegliwości, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. Ze względu na fakt, że hemoroidy mogą towarzyszyć innym schorzeniom, jeżeli po 3 tygodniach stosowania preparatu nie nastąpi poprawa, należy zasięgnąć porady lekarza. Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania preparatu na uszkodzoną lub otartą skórę, ponieważ rezorcyna i kwas borowy może ulec wchłonięciu.

Ciąża: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Nie przeprowadzono odpowiednio liczebnych, dobrze kontrolowanych obserwacji u kobiet ciężarnych.

Karmienie piersią: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie przeprowadzono odpowiednio liczebnych, dobrze kontrolowanych obserwacji u kobiet w okresie karmienia piersią.

Interakcje: Interakcje preparatu Hemorectal z innymi lekami nie są znane.

Sposób użycia: Preparat podaje się doodbytniczo. Zazwyczaj stosuje się 1 czopek przed snem. W cięższych przypadkach rano i wieczorem po 1 czopku. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci. W przypadku wrażenia, ze działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. W przypadku pominięcia dawki preparatu Hemorectal W przypadku pominięcia dawki leku Hemorectal należy kontynuować zalecone dawkowanie preparatu. Nie należy zwiększać zalecanej dawki. W przypadku zastosowania wiekszej dawki preparatu Hemorectal niż zalecana: Ze względu na postać farmaceutyczną preparatu przedawkowanie jest mało prawdopodobne. Preparaty zawierające bizmut stosowane długotrwale i w dużych dawkach mogą działać toksycznie na tkankę nerwową. Jeśli zastosowałeś wiekszą dawkę leku niż należy, niezwłocznie powiedz o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Opakowanie: 10 czopków

Logowanie

Nowości

Promocje Producentów

Zestawy z miniproduktami