Karta Produktu

EMOLIUM Oliwka do ciała z lipidami 150ml

cena

22,49 zł

producent:
NEPENTES S.A.
rodzaj:
Dermokosmetyk
miara:
150 ml
kraj:
POLSKA
EAN:
5903263247913

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
Skład
Mineral Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Polydecane, Macadamia Ternifolia Oil, Olus Oli, Camelina Sativa Oil, Vegetable Oil, Camelina Sativa Seed Oil, Zea Mais, Tocopherol, Beta – Sitosterol, Squalene, Parfum.

Działanie
Oliwka do ciała z lipidami Emolium kompleksowo pielęgnuje skórę suchą, bardzo suchą i wrażliwą. Dzięki bogatej i bezwodnej formule ( 99,8% substancji lipidowych), długotrwałe odbudowuje i natłuszcza skórę. Tworzy na jej powierzchni aktywną okluzję lipidową, która działa dwukierunkowo:

Dostarcza lipidy międzykomórkowe i wiąże wodę w skórze
Olej macadamia (3%) oraz kwasy omega 3/6 (2%0 długotrwale wzmacniają i odbudowują naturalną strukturę lipidową warstwy rogowej naskórka.
Wraz z trójglicerydami kwasów tłuszczowych – kaprylowego i kaprynowego (40%) uzupełniają niedobory lipidów w cemencie międzykomórkowym, m.in. Trójglicerydów oraz nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym NNKT. Natłuszczają i regenerują zniszczony naskórek.
Tworzy warstwę ochronną, wzmacniając płaszcz hydrolipidowy skóry Olej parafinowy (43,7%) wraz z poly-alfa-olefinami (10%) oraz olejem macadamia (3%) odbudowują płaszcz hydrolipidowy skóry. Tworzą na powierzchni skóry ścisłą lipidową warstwę ochronną, zapobiegając utracie wody.
Zawarte w preparacie trójglicerydy oleju z kukurydzy (1%) działają przeciwświądowo. Sprawiają, że skóra staje się mniej podatna na podrażnienia.
Wskazania


Odżywianie i pielęgnacja skóry:
Nadmiernie suchej, szorstkiej, popękanej, podrażnionej, swędzącej.
Zalecany również jako pielęgnacja emoliencyjna przy stosowaniu preparatów wysuszających skórę.
Dawkowanie
Nanieść niewielką ilość oliwki na oczyszczoną skórę całego ciała. Szczególnie zalecane jest stosowanie preparatu po każdym myciu

Logowanie

Nowości

Promocje Producentów

Zestawy z miniproduktami