Karta Produktu

Afrin ND aerozol do nosa 15 ml

cena

16,95 zł

producent:
BAYER SP. Z O.O.
rodzaj:
lek
miara:
15 ml
kraj:
POLSKA
EAN:
5909990948963

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
OPIS

Aerozol stosowany jest w celu leczenia objawów zatkanego nosa.
SKŁAD

Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek 0,5 mg/ml. - Ponadto lek zawiera: disodu edetynian, disodu fosforan bezwodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, powidon K29-32, benzalkoniowy chlorek, makrogol 1450, wodę oczyszczoną, alkohol benzylowy, celulozę mikrokrystaliczną i karmelozę sodową, aromat cytrynowy.
WSKAZANIA

Stosowany jest w celu leczenia objawów zatkanego nosa, spowodowanych katarem siennym, przeziębieniem i zapaleniem zatok.
DAWKOWANIE

Dorośli i dzieci w wieku > 10 lat: 1-2 dawki aerozolu do każdego otworu nosowego, co 12 godzin. Dzieci w wieku 6-10 lat: 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego, co 12 godzinU dorosłych nie należy stosować więcej niż 8 dawek aerozolu (u dzieci nie więcej niż 4 dawki) w ciągu 24 godzin. Nie przekraczać zalecanych dawek. Leku Afrin ND nie należy stosować dłużej niż 7 dni, chyba że na zalecenie lekarza. Przed ponownym zastosowaniem leku powinien upłynąć okres kilkudniowej przerwy w jego stosowaniu. Sposób podawania Przed pierwszym użyciem należy przygotować rozpylacz do stosowania, naciskając pompkę kilka razy, aż do pojawienia się pierwszego pełnego rozpylenia. Trzymając dozownik w pozycji pionowej, należy włożyć jego koniec kolejno do każdego otworu nosowego, nacisnąć pojemnik mocno raz lub dwa razy, wykonując jednocześnie wdech nosem.

Logowanie

Nowości

Promocje Producentów

Zestawy z miniproduktami