Karta Produktu

Pyrantelum zaw. 0. 25 g/5ml. 15 ml.

cena

9,25 zł

producent:
MEDANA PHARMA SPÓŁKA AKCYJNA
rodzaj:
lek
miara:
15 ml
kraj:
POLSKA
EAN:
5909990276417

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
Co to jest Pyrantelum Medana?

Lek przeciwpasożytniczy działający na robaki obłe.
Co zawiera i jak działa Pyrantelum Medana?

Substancją czynną preparatu jest pyrantel, pochodna tetrahydropirymidyny. Substancja czynna jest lekiem przeciwpasożytniczym działającym na robaki obłe (nicienie) poprzez zablokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego pasożytów znajdujących się w świetle przewodu pokarmowego. Dzięki perystaltyce jelit porażone pasożyty zostają usunięte z przewodu pokarmowego. Preparat jest skuteczny wobec pasożytów dojrzałych i we wczesnym stadium rozwoju, nie jest skuteczny wobec larw podczas ich migracji w tkankach. Po podaniu doustnym słabo wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając niewielkie stężenie w osoczu.
Kiedy stosować Pyrantelum Medana?

Preparat jest wskazany w owsicy lub glistnicy u dzieci i dorosłych oraz w zarażeniach tęgoryjcem dwunastnicy lub tęgoryjcem amerykańskim.
Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.
Nie stosować, jeżeli równolegle stosowana jest piperazyna.
Nie stosować u chorych na miastenię (myasthenia gravis).
Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Pyrantelum Medana?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych.
Należy zachować szczególną ostrożność, jeżeli preparat stosowany jest u dzieci do 2. roku życia.
Stosować ostrożnie u chorych z zaburzeniami czynności wątroby. W okresie leczenia należy kontrolować aktywność enzymów wątrobowych (szczególnie AST) we krwi. Jeżeli podejrzewasz lub zdiagnozowano u Ciebie zaburzenia czynności wątroby, przed zastosowaniem preparatu skonsultuj się z lekarzem. Lekarz może zalecić odpowiednie zmniejszenie dawkowania.
Jeżeli preparat stosowany jest u osób niedożywionych lub z niedokrwistością należy zachować ostrożność.
Informacje dodatkowe o pozostałych składnikach preparatu:
· preparat zawiera sorbitol; osoby z dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy nie powinny stosować preparatu; sorbitol może mieć lekkie działanie przeczyszczające.

Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów?
Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Pyrantelum Medana

Preparat ma postać zawiesiny i przeznaczony jest do stosowania doustnego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.
Stosować u dorosłych i dzieci o masie ciała większej niż 10 kg:
Owsica: jednorazowo 11 mg/kg masy ciała; dawkę należy powtórzyć po 2–3 tygodniach. Leczeniem należy objąć wszystkich domowników.
Glistnica: jednorazowo 11 mg/kg masy ciała; zwykle wystarcza jednorazowe zastosowanie preparatu; w razie braku skuteczności, dawkę należy powtórzyć po 2–3 tygodniach.
Zakażenie tęgoryjcem dwunastnicy i tęgoryjcem amerykańskim: 11 mg/kg masy ciała 1 raz na dobę, przez 3 dni.
Schemat dawkowania w zależności od masy ciała:
11–16 kg masy ciała: dawka jednorazowa 2,5 ml (125 mg); 17–28 kg masy ciała: dawka jednorazowa 5 ml (250 mg); 29–39 kg masy ciała: dawka jednorazowa 7,5 ml (375 mg); 40–50 kg masy ciała: dawka jednorazowa 10 ml (500 mg); 51–62 kg masy ciała: dawka jednorazowa 12,5 ml (625 mg); 63–75 kg masy ciała: dawka jednorazowa 15 ml (750 mg); masa ciała większa niż 75 kg: dawka jednorazowa 20 ml (1000 mg).
Przyjmować w trakcie posiłku lub po nim. Przed użyciem butelkę należy wstrząsnąć.
U osób zaburzeniami czynności wątroby konieczne może być zmniejszenie dawkowania.
W przypadku owsicy leczeniu powinna się jednocześnie poddać cała rodzina. Konieczne jest szczególne zachowanie zasad higieny. Po 2 tygodniach od przyjęcia leku należy przeprowadzić kontrolne badania parazytologiczne.

Logowanie

Nowości

Promocje Producentów

Zestawy z miniproduktami