Karta Produktu

Polopiryna Complex 8 saszetek

cena

9,95 zł

producent:
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
rodzaj:
lek
miara:
8 sasz.
kraj:
POLSKA
EAN:
5909990978953

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta

Polopiryna COMPLEX Saszetki lek na przeziębienie grypa 8sasz


Postać
Dawka
Producent
Saszetki 8 szt Polpharma

Cena brutto: Zapytaj o dostępność

Polopiryna COMPLEX Saszetki lek na przeziębienie grypa 8sasz

Kompleksowy lek na przeziębienie i grypę
Polopiryna Complex z unikalną kompozycją trzech składników zwalcza nie tylko uciążliwe objawy, w tym katar, ale działa również na ich przyczynę - stan zapalny

KOMPLEKSOWE LECZENIE PRZEZIĘBIENIA I GRYPY
Nowa Polopiryna Complex, jako jeden z nielicznych leków na przeziębienie i grypę w formie saszetek, zwalcza nie tylko uciążliwe objawy, ale przede wszystkim działa na ich przyczynę stan zapalny.
Zdecydowana większość powszechnie znanych środków na przeziębienie i grypę w formie saszetek zawiera w składzie paracetamol, który nie wykazuje działania przeciwzapalnego i w związku z tym zwalcza jedynie objawy.

SZYBSZE DZIAŁANIE LECZNICZE
Polopiryna Complex ma formę proszku do przygotowania gorącego napoju. Rozpuszczalna forma umożliwia szybsze wchłanianie substancji czynnych, dzięki temu wcześniej wykazuje działanie lecznicze w porównaniu do form konwencjonalnych.

UNIKALNA KOMBINACJA 3 SKŁADNIKÓW
Polopiryna Complex jest lekiem wieloskładnikowym, który zawiera unikalną na polskim rynku, kombinację trzech składników o skojarzonym działaniu. Dzięki temu wykazuje kompleksowe działanie na przeziębienie i grypę.
CHLORFENAMINA (2 mg) - Łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie)
FENYLEFRYNA (15.58 mg) - Zmniejsza przekrwienie i obrzęk bton śluzowych, przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienia oczu.
KWAS ACETYLOSALICYLOWY (500 mg) - Sprawdzona substancja wykazująca działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

POMARAŃCZOWY SMAK
Polopiryna Complex pozwala na przygotowanie gorącego napoju o smaku pomarańczowym.

Polopiryna Complex (Acidum acetylsalicylicum, Phenylephrini bitartias, Chlorphenamini maleas).
Skład i postać: Proszek do sporządzania roztworu doustnego. Każda saszetka zawiera: 500 mg kwasu acetylosalicylowego, 15,58 mg fenylefryny wodorowinianu, co odpowiada 8,21 mg fenylefryny, 2 mg chlorienaminy maleinianu.
Wskazania:
Kompleksowe leczenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka; dreszcze; ból gardła; bóle mięśniowe i kostno-stawowe; bóle głowy (m.in. spowodowane zmniejszeniem drożności zatok przynosowych w wyniku obrzęku błony śluzowej nosa i ograniczenia jego drożności); obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa; nadmierna wydzielina śluzowa z nosa; kichanie; łzawienie z oczu.
Dawkowanie i sposób podawania:
Dorośli, młodzież w wieku 16 lat i powyżej: 1 saszetka co 6-8 godzin w zależności od potrzeby. Nie należy przekraczać dawki 4 saszetek na dobę, czyli 2 g kwasu acetylosalicylowego, 32 mg fenylefryny i 8 mg chlorienaminy. Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody, wymieszać i wypić. Nie należy podawać leku pacjentom w wieku poniżej 16 lat Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy występuje u 03% populacji, w tym u 20% chorych na astmę oskrzelową lub przewlekłą pokrzywkę. Objawy nadwrażliwości: pokrzywka, a nawet wstrząs, mogą wystąpić w ciągu 3 godzin od przyjęcia kwasu acetylosalicylowego. Nadwrażliwość na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, przebiegająca z objawami, takimi jak: skurcz oskrzeli, zapalenie błony śluzowej nosa, wstrząs; astma oskrzelowa, przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączka sienna lub obrzęk błony śluzowej nosa, gdyż pacjenci z tymi schorzeniami mogą reagować na niesteroidowe leki przeciwzapalne napadami astmy, ograniczonym obrzękiem skóry i błony śluzowej (obrzęk naczynioruchowy) lub pokrzywką częściej niż inni pacjenci; czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy oraz stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego (może dojść do wystąpienia krwawienia z przewodu pokarmo¬wego lub uczynnienia choroby wrzodowej); ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek; ciężka niewydolność serca;za burzenia krzepnięcia krwi (np. hemofilia, małopłytkowość) oraz jednoczesne leczenie środkami przeciwzakrzepowymi (np. pochodne kumaryny, heparyna); niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; jednoczesne stosowanie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ze względu na mielotoksyczność; u dzieci w wieku poniżej 16 lat, zwłaszcza w przebiegu infekcji wirusowych, ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a; okres ciąży i karmienie piersią; choroba sercowo-naczyniowa, nadciśnienie tętnicze; cukrzyca; jaskra zamkniętego kąta przesączania; nadczynność tarczycy; przerost gruczołu krokowego; chromochłonny guz nadnerczy; u pacjentów przyjmujących inhibitory monoaminooksygenazy (MAO) lub w czasie 14 dni od zakończenia terapii MAO.

Logowanie

Nowości

Promocje Producentów

Zestawy z miniproduktami