Karta Produktu

Vicks VapoRub maść 100 g

cena

22,95 zł

producent:
WICK PHARMA ZWEIGNIEDERLASSUNG DER PROCTER & GAMBLE GMBH
rodzaj:
lek
miara:
100 g
kraj:
NIEMCY
EAN:
4084500130531

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
Skład
100 g zawiera 2,75 mentulu, 5 g kamfory, 1,5 g oleju eukaliptusowego, 5 g olejku terpentynowego. Inne składniki to tymol, olejek z drzewa cedrowego, wazelina biała.

Wskazania
Vicks VapoRub jest maścią stosowaną w objawach podrażnień i stanów zapalnych błony śluzowej nosa i gardła (np. w przebiegu przeziębień): kaszlu, katarze z obrzękiem błon śluzowych nosa i uczuciem utrudnienia oddychania („zatkanego nosa”).

Dawkowanie
Maść do nacierania klatki piersiowej i pleców oraz do inhalacji składników lotnych. Wcierać odpowiednią ilość maści we wskazane miejsca i powtarzać 2 do 3 razy dziennie, jeśli potrzeba. Lekkie ubranie sprzyja skuteczniejszej inhalacji parujących składników lotnych.

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 łyżeczkę nakładać na klatkę piersiową i plecy 2 do 4 razy dziennie
Dzieci od 5 do 12 roku życia: 1/2 łyżeczki nakładać na klatkę piersiową i plecy 2 do 3 razy dziennie.

Przeciwwskazania:
nadwrażliwość na składniki preparatu,
nie stosować na uszkodzoną skórę, skaleczenia, błony śluzowe,
nie stosować w astmie oskrzelowej oraz innych chorobach dróg oddechowych oraz stwierdzono u niego nadwrażliwość dróg oddechowych,
wiek do 5 lat.

Logowanie

Nowości

Promocje Producentów

Zestawy z miniproduktami