Karta Produktu

Arcalen maść 30 g

cena

11,20 zł

producent:
POZNAŃSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A.
rodzaj:
lek
miara:
30 g
kraj:
POLSKA
EAN:
5909990006014

ARCALEN®
maść

Skład:
100g maści zawiera substancje czynne: wyciąg gęsty z ziela z kwiatami kupalnika i kwiatów nagietka (Arnicae et Calendulae inflorescentiae extr. com. spissum) 2,0g, eskulina (Aesculinum) 1,0g;
Substancje pomocnicze: lanolina bezwodna, parafina stała, parafina płynna, wazelina biała, stearynian magnezu, olejek cytrynowy, Euxyl K400, woda oczyszczona.
Dostępne opakowania: tuba aluminiowa o zawartości 30g maści w kartoniku wraz z ulotką.

Co to jest lek Arcalen® i w jakim celu się go stosuje:
Arcalen® ułatwia i przyspiesza resorpcję krwiaków, wylewów podskórnych oraz wysięków stawowych i nacieków okołostawowych po urazach i złamaniach. Preparat poprawia krążenie obwodowe w obrębie miejsca użycia. Podnosi efektywność masażu sportowego i leczniczego.
Grupa farmakoterapeutyczna (kod ATC): produkt leczniczy nie ma nadanego kodu w klasyfikacji ATC.

Zanim zastosuje się lek Arcalen®:
Nie należy stosować leku Arcalen®, jeśli występują: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu (w tym substancje pomocnicze), uczulenie na arnikę, nagietek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae = Compositae. Nie należy stosować maści na uszkodzoną skórę.

Stosowanie u dzieci:
ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie stosować preparatu u dzieci. Lek może być użyty ze wskazań lekarskich jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Ciąża:
ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie stosować preparatu w czasie ciąży. Lek może być użyty ze wskazań lekarskich jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Karmienie piersią:
ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie stosować preparatu w czasie karmienia piersią. Lek może być użyty ze wskazań lekarskich jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
użycie zgodne z dawkowaniem preparatu, nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę pojazdów mechanicznych w ruchu.

Stosowanie innych leków:
brak danych dotyczących możliwych interakcji.

Jak stosować lek Arcalen®:
Lek do stosowania zewnętrznego. Miejsca chorobowo zmienione smarować cienką warstwą maści kilka razy dziennie. Do masażu leczniczego stosować maść w ilości 3,0 - 4,0g (pasmo maści długości ok. 5cm). W przypadku zażycia większej dawki leku Arcalen®, niż zalecana - nie zanotowano przypadku przedawkowania leku. Dłuższe stosowanie preparatu może wywołać zapalenie skóry połączone z obrzękiem i tworzeniem pęcherzyków. Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Możliwe działania niepożądane:
Jak każdy lek, Arcalen®, może powodować działania niepożądane. W przypadku wystąpienia objawów uczulenia (nadwrażliwości) charakteryzujących się wystąpieniem zaczerwienienia, wyprysków lub wysypki należy zaprzestać stosowania produktu. W przypadku wystąpienia innych działań niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Przechowywanie leku Arcalen®:
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze do 25°C. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Nie należy stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
Do użytku zewnętrznego.

Logowanie

Nowości

Promocje Producentów

Zestawy z miniproduktami