Karta Produktu

Bioaron Witamina D 400 j. m. 90 kapsułek twistoff

cena

13,50 zł

producent:
PHYTOPHARM KLĘKA S.A.
rodzaj:
Suplement diety
miara:
90 kaps.
kraj:
POLSKA
EAN:
5903473005570

Bioaron D - witamina D
dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego dla dzieci i niemowląt karmionych piersią w profilaktyce krzywicy oraz w przypadku niedoboru witaminy D.

Zalecane dawkowanie: zawartość 1 kapsułki dziennie, co odpowiada rekomendowanej dziennej dawce witaminy D (10 µg = 400 j.m.)

Ważna informacja:
- produkt przeznaczony jest dla niemowląt oraz dzieci,
- produkt jest przyjmowany pod nadzorem lekarza (konsultacja lekarska jest szczególnie ważna jeśli niemowlę lub dziecko karmione jest mlekiem matki, mlekiem modyfikowanym lub otrzymuje witaminę D z innego źródła),
- produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Skład:
zawartość kapsułki: olej słonecznikowy, witamina D3;
otoczka kapsułki: żelatyna, glicerol (substancja utrzymująca wilgotność).

Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci, utrzymania prawidłowego funkcjonowania mięśni, oraz właściwego funkcjonowania układu immunologicznego.
Ilość witaminy D w mleku matki, który jest najlepszym pokarmem dla niemowląt, jest niewystarczająca, dlatego tak ważna jest jej suplementacja.
Dodatkowa suplementacja tej witaminy jest niezwykle istotna w naszej strefie klimatycznej, gdyż brak odpowiedniego nasłonecznienia nie pozwala na wystarczającą syntezę witaminy D w organizmie.

Dzienna dawka witaminy D znajduje się w jednej kapsułce twist-off , która może być podawana niemowlętom już od pierwszych dni życia (zob. zalecane dawkowanie).

Forma: twist-off (krople wyciskane z kapsułki)

Logowanie

Nowości

Promocje Producentów

Zestawy z miniproduktami