Karta Produktu

Rumianek fix zioła do zaparzania 30saszetek

cena

4,40 zł

producent:
HERBAPOL-LUBLIN S.A.
rodzaj:
lek
miara:
30 toreb.
kraj:
POLSKA
EAN:
5909990027729

Skład
1 saszetka (1,5 g) zawiera koszyczek rumianku 1,5 g.

Działanie
Napar z koszyczka rumianku działa przeciwzapalnie i przeciwskurczowo.

Wskazania
Stosuje się: doustnie jako tradycyjny środek w dolegliwościach pokarmowych tj. zaburzeniach trawienia, w umiarkowanych kurczach w obrębie jamy brzusznej, w uczuciu pełności lub wzdęciach, w nadmiernym gromadzeniu się gazów zaś zewnętrznie jako tradycyjny środek w umiarkowanych stanach zapalnych oraz podrażnieniach skóry i błon śluzowych, w tym jamy ustnej i dziąseł, okolic odbytu oraz narządów płciowych.

Dawkowanie
Doustnie: 2 saszetki rumianku zalać 3/4 szklanki wrzącej wody, naparzać pod przykryciem przez około 5 minut.

Dorośli: pić 3-4 razy dziennie po 3/4 szlanki naparu.

Dzieci: pić 3-4 razy dziennie następujące ilości naparu: niemowlęta od 1 do 12 miesiąca życia po 50 ml, małe dzieci od 1 do 5 lat po 75 ml, dzieci od 6 do 12 lat po 100 ml.

Zewnętrznie: Do okładów lub płukanek: stosować napar przygotowany jak dla podania doustnego. Do nasiadówek: stosować napar przygotowany z 3 saszetek rumianku na 1 litr wody.Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na koszyczek rumianku lub inne rośliny z rodziny Złożonych.

Działania niepożądane:
W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić reakcja nadwrażliwości na rumianek. U osób uczulonych na rośliny z rodziny Złożonych może dojść do reakcji krzyżowej. Bardzo rzadko notowano przypadki ostrej reakcji alergicznej (wstrząs anafilaktyczny, astma, obrzęk twarzy, pokrzywka). W przypadku wystąpienia tego typu reakcji należy skonsultować się z lekarzem.

Uwagi:
Nie zaleca się przyjmowania w trakcie ciąży i karmienia piersią.

Logowanie

Nowości

Promocje Producentów

Zestawy z miniproduktami